Kellemetlen meglepi: a Borland C++ 3.1 sehol nincs az ISO-C++ szabványtól -- ehelyett sima c-fordító, amit a versenyen csak 64 kilobájtos ram-limittel hagynak használni. pl. a következő "official" c++ hello world-program:
#include <iostream>
int main(void)
{
std::cout << "Microsoft sucks!" << std::endl;
}
2 hibával és 1 figyelmeztetéssel (nem) fordul. Ráadásul (ha jól láttam) hiányzik az össszes szabványos tároló osztály, nem is beszélve az <algorithm> fejállományról, ami versenyen tényleg nagy állat... Persze nem is lenne nagyon fair szegény pascal-osokkal szemben, ha ekkora előny lenne a c++osok kezében -- épp elég hátrány, hogy nekik még egy sima qsort-ot is írni kell!
Szóval ha nem történik változás, tanulj meg C-ben a verseny kedvéért. :( Reménykedjünk a csodában, t.i. hogy végre sikerül a GCC-t és a Freepascalt bevezetni. Ezekkel, hála az égnek, jogi zűrök sincsenek. (Viszont annál bajosabb hozzájuk valami integrált fejlesztői izét kreálni, amit az átlag versenyző is bír kezelni, meg nem is fagy. Vlsz. ez az oka, hogy még mindig a jóöreg '91-es fordítók zúznak.)
Ha látni akarod a BCPP 3.1-et, akkor szerintem írd be egy keresőbe, 100.0% hogy lesz találat, a kérdés csak az hogy törvényes-e. Egyébként szerintem semmi különbség nem volt a 3.1 és a 3.0 között => a 3.0-st is próbálhatod, az talán elterjedtebb.
Egyébként mint C-fordító nem rossz, pl. jó beszédesek a warningok, van jókis online dokumentációja a C szabvány könyvtáraknak (ha pl. nem emlékszel, hogy hívják azt a bizonyos könyvtári fv.-t, nem akadály megtudni), rendesen kezelhető beépített debugger van benne, ami csak w.-ban (nt, 2000,xp) szokott kifagyni, stb. A C++ban csak azért gyökér, mert mikor csinálták, még maga a nyelv is félkész volt! ... Csak az a 64kb, csak azt tudnám feledni!
|