Az I. 517. feladat (2020. október) |
I. 517. Bűvös négyzetnek nevezzük az \(\displaystyle N\times N\) darab szám négyzetes elrendezését, amelyben minden sor, minden oszlop és mind a két átló összege ugyanaz a szám. Az ördögkeret olyan bűvös négyzet, amelynek a legkülső keretét elhagyva is bűvös négyzetet kapunk. Lehetséges, hogy egy ördögkeretben több koncentrikus bűvös négyzet van egymásba ágyazva, ilyenkor a bűvös négyzet külső kereteit elhagyva végül egy olyan belső elrendezéshez jutunk, amely már nem bűvös négyzet.
3 mélységű ördögkeret
Készítsünk programot i517 néven, amely egy \(\displaystyle N\times N\) számból álló négyzetről meghatározza, hogy milyen mélységben tartalmaz bűvös négyzeteket egymásba ágyazva. Ha ez a szám 0, akkor már a kiinduló elrendezés sem volt bűvös négyzet.
A program standard bemenetének első sorában az \(\displaystyle N\) (\(\displaystyle N\le 30\)) található, amely a sorok és oszlopok száma. A következő \(\displaystyle N\) sorban \(\displaystyle N\) darab nemnegatív szám szerepel.
A program standard kimenetén egy szám szerepeljen, az ördögkeret egymásba ágyazott bűvös négyzeteinek mélysége. Ha a kiindulási állapot nem bűvös négyzet, akkor 0-t írjunk ki.
Beküldendő egy tömörített i517.zip állományban a program forráskódja és rövid dokumentációja, amely megadja, hogy a forrásállomány melyik fejlesztői környezetben fordítható.
(10 pont)
A beküldési határidő 2020. november 16-án LEJÁRT.
Statisztika:
20 dolgozat érkezett. 10 pontot kapott: Bagladi Milán Zsolt, Farkas Bence , Gyönki Dominik, Horcsin Bálint, Kaltenecker Balázs Bence, Kmeczó András, Mályusz Etre Magnusz, Nagy 292 Korina, Orosz Réka Ildikó, Papp Marcell Miklós, Szabó Máté, Tóth 057 Bálint, Tóth 211 Bence, Tóth Ambrus, Ürmössy Dorottya, Vadász Levente Márton, Zádor-Nagy Zsombor, Zámborszky Balázs. 5 pontot kapott: 1 versenyző. Nem versenyszerű: 1 dolgozat.
A KöMaL 2020. októberi informatika feladatai